O víkendu 28.6. – 29.6.2014 jsme pro klienty připravili zážitkový program. Sobotu jsme strávili na lodích při sjíždění řeky Moravy /byl to již třetí ročník/ – nalodili jsme se v přístavu ve Vnorovech a naší cílovou stanicí bylo přístaviště v Rohatci. Celkem jsme zdolali úsek dlouhý 14 km. Udělali jsme si několik zastávek na písečných plážích vinoucích se podél řeky, osvěžili jsme se v Moravě, prohlédli si oblast Vátých Písků, kde se natáčely exteriéry Cesty do pravěku, vyšplhali jsme na Čertovu stěnu. Po zdolání meandrující řeky Moravy jsme se auty přesunuli na Břeclavsko, kde jsme podnikli malý exkurz do historie při návštěvě velkomoravského hradiště Pohansko. Poté jsme se utábořili v zátiší malebného nejdeckého mlýna nedaleko Lednice. Nedělní den jsme strávili prohlídkou Lednicko-Valtického areálu – prošli jsme si Lednický park, vylezli na Minaret, okoupali jsme se u Apollonova chrámu. Naší poslední zastávkou byla umělá zřícenina Janův Hrad, odkud jsme se již přesunuli zpět na komunitu.

A jak to vnímali klienti?

Aneta, 2.fáze: V sobotu jsme byli sjíždět Moravu. Ze začátku jsem měla strach, ale nakonec to byl super zážitek, na který budu hodně vzpomínat.

Dan, 3.fáze: Sobota na vodě s přáteli z doléčováku byla nádherná. Cítil jsem opravdové přátelství mezi všemi. V sobotu večer, stanování, bylo velice nádherné. V neděli obchůzka Lednicko-Valtického areálu mi připomněla touhu abstinovat.

Ivan, 2.fáze: Výlet se mi velmi líbil. Skupino to myslím hodně ztmelilo. Myslím, že po komunitě budu taky takto trávit víkendy a volné chvíle.

Mirek, 1.fáze: Tento víkend mě moc oslovil, hlavně část výletu v Lednici. Uvědomil jsem si, co jsem v minulosti všechno neviděl, ale nepřišel o to. Můžu se změnit a po komunitě se těmto aktivitám můžu věnovat.

Nela, 2. fáze: Byl to pro mne nezapomenutelný zážitek. Bylo to úžasné na vodě jako „háček“. Plula jsem s radostí, cítila jsem se tak svobodně.