Bývaly doby, kdy se ženy scházely, aby si předávaly ženskou moudrost a ženská tajemství, aby se učily o ženské síle, o posvátnosti ženského těla a jeho cyklů spojených s přírodou.

Je něco co si mohou i dnes ženy navzájem dát?

My všechny potřebujeme být součástí ženských kruhů.  Potřebujeme místo a společenství, které by nás ženy posilovalo, podporovalo nás v našem vlastním, ženském způsobu existence, pomáhalo nám chápat ženské hodnoty, pomáhalo nám procházet důležitými obdobími ženského života.

Dnes nám ženám tento prostor chybí, ač si to mnohdy neuvědomujeme.  Bez zrcadla ženských skupin můžeme často ztratit spojení se svojí ženskou duší, se svojí intuicí, tvořivostí, citlivostí, nebo jim začneme přikládat menší hodnotu, než rozumu, úspěchu a výkonu. V kruhu žen můžeme být opravdu samy sebou, nemusíme nic předstírat.

Ženské role, další velké téma, jsou většinou v našich životech pevně dány.  Ale mohou být místem různých frustrací a nepohodlí.  Mýtus jaká má být správná žena, matka, manželka, dcera,  může být zdrojemvelkých nejistot a zklamání.

Na našich ženských skupinách se nám daří vytvářet mimořádné společenství žen. Matky, dcery, babičky, sestry, kamarádky, které se navzájem nesoudí ale chápou, nezpochybňují ale podporují, cítí se v bezpečí, a tak někdy pláčou a taky se hodně smějí. Učí se navzájem pomocí svých zkušeností, spojují se na základě stejnosti a rostou na základě různosti.

Moc se nám povedla letošní říjnová ženská skupina – Matky a dcery. Byla zaměřena na komunikaci mezi ženami a taky na naslouchání, kde se nacházíme, co řešíme a jak dál. Rádi bychom vám předali aspoň trochu tuto výjimečnou atmosféru pomocí textů, výstupů a fotek.

Potěšte se s námi.

Mgr. Hana Čamlíková